Anioł ze sznurami męki Pańskiej. Z cyklu – Angeli con i simboli della Passione – Galleria Pallavicini Rzym

Angel with Column Ropes. Angeli con i simboli della Passione – Galleria Pallavicini. One from the cycle of six paintings

Giusto Fiammingo

ZAPYTAJ

ENQUIRE

Tel.

+48 58 551 78 55

Email:

sopot@antiques-jan.com

Olej płótno. Włochy II poł. XVII wieku

Oil on canvas. Italy 2nd half of 17th c.

Wym. 99 x 70,7 cm.

Dimensions 99 x 70,7 cm.

Giusto Fiammingo (1597 1681) – warsztat

Obraz powstał ok. poł XVII wieku jako wersja wg. jednego z 6 obrazów- Angeli con i simboli della Passione – znajdujących się obecnie w Galleria Pallavicini w Rzymie. Wymiary tego jak i obrazu znajdującego się w Rzymie są identyczne więc nie ulega wątpliwości, iż zamiarem było wierne powtórzenie. Powstał zapewne w momencie gdy tych sześć obrazów z symbolami Pasji namalowanych przez Giusto Fiammingo znalazło się w kolekcji, która miała związek w II poł XVII wieku z pałacem obecnej Galerii. Właścicielem mógł być ktoś z grona: Giovanni Angelo Altemps, rodziny Bentivoglio, potem Lante czy kardynał G. Mazarin, a w końcu Rospigliosi Pallavicini. Nie można wykluczyć, że ten cykl wniesiony został do pałacu po 1704, wraz z kolekcją zapoczątkowaną jeszcze przez kardynała Lazzaro Pallavicini, lub Guido Rospigliosi, gdy połączona rodzina Rospigliosi Pallavicinit tam zamieszkała. Cykl sześciu obrazów mógł być również kupiony wcześniej do kolekcji i zapewne wtedy na zamówienie sprzedającego wykonano tą wersję.

Giusto Fiammingo (1597-1681) – workshop

The most probable date of the painting is mid of 17th century as version after one of 6 paintings Angeli con i simboli della Passione – now at Galleria Pallavicini Rome. Dimensions of both are exactly the same and doubtlessly the intention of painter was to make accurate version – copy.